به بخش اخبار انجمن فیزیک خوش آمدید

گزارش همایش دانش آموزی فیزیک استان فارس

در بهمن ماه ۱۴۰۱در جلسه شورای اجرایی انجمن معلمان فیزیک استان, پیشنهاد برگزاری یک همایش بزرگ دانش‌آموزی داده شد, پس از بحث و گفتگو در مورد جزئیات  و چگونگی برگزاری همایش, اهداف، برنامه های همایش، سخنرانان و متن فراخوان و بخشنامه مشخص گردید و تاریخ برگزاری همایش و جزئیات و چگونگی آن به تصویب رسید.

سپس با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان، بخشنامه به مدارس کل استان فارس ارسال گردید
از فروردین ماه ۱۴۰۲، با مکاتبات و هماهنگی با دانشگاه فرهنگیان، محل جلسه مشخص گردید و از سخنرانان و مجریان برنامه های عملی و آزمایشگاهی دعوت به عمل آمد و هماهنگی های لازم انجام گردید.
روز جمعه پانردهم اردیبهشت ماه برای برگزاری همایش انتخاب شده بود که مقارن با روز شیراز هم بود.بخشنامه همایش از طریق اداره کل به مناطق و نواحی و بعضی از شهرستان های استان ارسال شد
برنامه­های همایش به قرار زیر بود:
انجام آزمایش: استاد مصطفی رفیعی ( از شهرستان لامرد)
معرفی اسباب بازی­های علمی(دکتر رحیمی و استاد یزدانی)
مسابقه علمی(طرح پرسش استاد فرهنگ کریمی)
بیان تجربیاتی از کاربردهای عملی فیزیک در زندگی شخصی
سخنرانی علمی: مبانی و کاربردهای فیزیک هسته­ای(دکتر خادمی)
ارائه روشی نوین از کاربرد ریاضی در حل مسائل فیزیک(استاد خیری)
با یک کار بسیار فشرده و گروهی یک هفته ای تمام مقدمات برگزاری این همایش  فراهم گردید.
پک ورودی، پذیرایی وجوایزی نیز برای دانش آموزانی که در مسابقه پیش‌بینی شده مقام اول تا سوم می آوردند خریداری شد.و بالاخره در روز همایش برنامه های زیر برگزار گردید:
حدود  ۲۰۰ نفر از دانش آموزان استان در این همایش شرکت کرده بودند همچنین حدود ۲۰ نفراز همکاران محترم فرهنگی نیز ما را در این همایش همراهی کردند.
زیباترین قسمت همایش تلاش همکاران گرامی در کمیته آزمایشگاه بود که در دو پارت از برنامه آزمایش های بسیار هیجان انگیز و جذابی را برای دانش آموزان انجام دادند جناب آقای رفیعی, آقای یزدانی و آقای رحیمی کمیته آزمایشگاه این همایش را تشکیل می دادند.
در ادامه آقای خادمی به توضیحاتی درمورد استفاده های صلح آمیز انرژی هسته ای پرداختند.
همچنین در قسمت نمایشگاه دانش آموزان با شوق و هیجان از اسباب بازی های علمی دیدن کردند.استاد کریمی ضمن برگزاری مسابقه علمی برای دانش آموزان،  سخنرانی خود درباره کاربرد هایی از علم فیزیک در زندگی روزمره را با بیانی داستان گونه و دوست داشتنی برای بچه ها ارائه دادند و همچنین به نقش پرسشگری و کاوشگری برای موفقیت اشاره کردند.
همایش با اهدای جوایز به منتخبین و تقدیر از همکارانی که با انجام آزمایش های زیبا به همایش روح بخشیده بودند، به پایان رسید و دانش آموزان روزی پر از تجربه های علمی را دور هم تجربه کردند.
به دانش آموزان شرکت کننده در همایش گواهی حضور تقدیم گردید .


پیوندها

لینک های مفید وب


Designed By: shabakeye IT

طراحی و پیاده سازی توسط طرای سایت پردازش پیشرو

کلیه ی حقوق این سایت متعلق به انجمن معلمان فیزیک فارس می باشد،هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع امکان پذیر می باشد

سال 99 سال رشد اقتصادی در ایران اسلامی