به بخش اخبار انجمن فیزیک خوش آمدید

جشنواره فیزیک(جایزه استاد رزمکن)

اطلاعیه
انجمن علمی و آموزشی معلمان فیزیک فارس در نظر دارد جهت تکریم و نکوداشت استاد صیاد رزمکن از اساتید ارجمند و اثرگذار و پیشکسوت آموزش فیزیک فارس، هرساله جشنواره­ای به همین منظور در شیراز برگزار کند و جایزه­ای با عنوان جایزه استاد رزمکن به دبیران(شاغل و بازنشسته) و دانشجومعلمان فیزیکِ واجد شرایط از سراسر کشور اهداء نماید.
هدف کلی جشنواره تحول و نوآوری در تدریس مفهومی فیزیک جهت ایجاد انگیزه در دانش­آموزان برای یادگیری مؤثر فیزیک از طرق زیر است :
الف) کمک به گسترش روش­های آموزش عملی(آزمایشگاهی) و کاربردی فیزیک (توام شدن آموزش با آزمایش)
ب) توجه به معلمان مناطق محروم برای اتخاذ روش­های مفید آموزش در حد امکانات موجود.
پ)تشویق دبیران فیزیک برای تحقیق و پژوهش و تولید محتوا (مقالات علمی نرم افزارهای اموزشی--طرح درس )
 تقسیم بندی جوایز
1-جایزه بهترین روش آموزش فیزیک بصورت عملی و کاربردی
2-جایزه بهترین عملکرد دبیر فیزیک شاغل در مناطق محروم
 ۳- جایزه بهترین مقاله 
۴- جایزه بهترین دانشجومعلم
5- جایزه برترین روش تدریس مفهومی فیزیک  
نحوه ارسال آثار :
بند یک : اشخاص حقیقی (دبیران فیزیک) فیلیمی از دست­ساخت­ها و نحوه انجام آزمایش با آن­ها را  از طریق ایمیل همراه شرحی کوتاه ارسال دارند. اشخاص حقوقی ( پژوهشسراها و آزمایشگاه­های مدارس اعم از دولتی و غیر دولتی ) شرحی مکتوب از امکانات و نیروهای موجود و میزان استقبال دانش­آموزان و معلمان از این فضا و امکانات را همراه با فیلم از طریق ایمیل ارسال دارند .
بند 2 : خود دبیران و گروه­های آموزشی یا انجمن­های علمی می­توانند نسبت به معرفی این دسته از همکاران با ارسال شرح کتبی و تصویری ،فعالیت­ها و نحوه تدریس از طریق ایمیل اقدام کنند. 
بند 3: متقاضیان شرکت در این قسمت از جشنواره حداکثر دو مقاله از بین مقالات چاپ شده خود در نشریه آذرخش و یا نشریات معتبر علمی یا پذیرفته شده در همایش­ها و کنفرانس آموزش فیزیک استانی و کشوری از طریق ایمیل به دبیرخانه ارسال ­نمایند. شورای داوران به یک مقاله منتخب  جایزه اهدا خواهد کرد.( فرمت مقاله سایز  ،فونت نازنین 11،فاصله خط­ها یک، دوستونی، فاصله دوستون 0.2)
بند 4 : گروه آموزشی فیزیک دانشگاه­های فرهنگیان سراسر کشور می­توانند نسبت به انتخاب یکی از دانشجو معلمان فیزیک برتر خود اقدام و بصورت مکتوب با ذکر دلایل به دبیرخانه معرفی نمایند . دبیرخانه از بین افراد معرفی شده، با نظر هیأت داوران جشنواره، نسبت به انتخاب فرد برتر اقدام می­کند.
بند 5 : دبیران متقاضی شرکت در این بخش از جشنواره باید یک نسخه از فایل تصویری تدریس از یک مبحث فیزیکی خود را به همراه شرح کامل از طریق ایمیل ارسال کنند.
تذکر : فبلم­ها و مطلب نوشتاری(در قالب pdf) به آدرس الکترونیکی جشنواره physics.festival.r@gmail.com ارسال گردد.
تذکر 2 : داوری  آثار ارسالی بروش کنفرانس­های آموزشی انجام می­شود و کمیته داوران از بین همکاران  معرفی شده توسط انجمن­های علمی و آموزشی معلمان فیزیک
و گروه­های آموزشی فیزیک سراسر کشورانتخاب می­شوند.


پیوندها

لینک های مفید وب


Designed By: shabakeye IT

طراحی و پیاده سازی توسط طرای سایت پردازش پیشرو

کلیه ی حقوق این سایت متعلق به انجمن معلمان فیزیک فارس می باشد،هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع امکان پذیر می باشد

سال 99 سال رشد اقتصادی در ایران اسلامی