به بخش مقالات انجمن فیزیک خوش آمدید

دریاچه ارومیه و سد کرخه در میان آلبوم تصاویر فضانورد فرانسوی

توماس پسکه" فضانورد آژانس فضایی اروپا یکی از چهار خدمه ماموریت کرو-۲(Crew-۲) اسپیس ایکس بود که چندی پیش و پس از شش ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی به همراه سه خدمه دیگر این ماموریت یعنی "شین کیمبرو" و "مگان مک آرتور" از ناسا و "آکی‌هیکو هوشیده" از آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن به زمین بازگشت.
به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، هشت نوامبر این چهار فضانورد پس از شش ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی از ایستگاه فضایی جدا شده و ساعاتی بعد در سواحل فلوریدا روی زمین فرود آمدند تا به دومین ماموریت طولانی مدت شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس پایان دهند
"کیمبرو" به عنوان فرمانده ماموریت "کرو-۲" خدمت می‌کرد، در حالی که "مک آرتور" به عنوان خلبان این ماموریت انجام وظیفه کرد. "هوشیده" و "پسکه" نیز در طول مدتی که در فضا بودند، هر کدام به نوبت فرماندهی ایستگاه فضایی بین‌المللی را بر عهده داشتند.
زمانی که این فضانوردان در مدار زمین بودند، چندین پیاده‌روی فضایی را برای کمک به ارتقای ایستگاه فضایی از جمله نصب دو آرایه خورشیدی جدید و همچنین کار بر روی صدها آزمایش تحقیقاتی انجام دادند.
توماس پسکه اخیرا در مصاحبه پرسش و پاسخ با ناسا گفت: من تصاویر زیادی طی این ماموریت ثبت کرده‌ام.
پسکه در طول مدت حضورش در فضا، بیش از ۲۴۵ هزار عکس ثبت کرده است.
 پسکه در جریان مصاحبه پرسش و پاسخ خود افزود: ما در بخش خدمات عمومی هستیم. ما مسئولیم تا مردم را از کارهایی که انجام می‌دهیم، آگاه کنیم.
چندی پیش در حالی که رهبران جهان در جریان کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در اسکاتلند حضور داشتند، پسکه طی یک تماس ویدیویی از ایستگاه فضایی بین‌المللی با مکرون رئیس جمهور فرانسه صحبت کرد. پسکه چهارم نوامبر در گفتگو با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت: ما آلودگی رودخانه‌ها، آلودگی جو و چیزهایی از این دست را از نیز از فضا مشاهده می‌کنیم.
پسکه در ادامه صحبت‌های خود با مکرون اظهار کرد یکی از پدیده‌هایی که باعث شکه شدن من می‌شود آب و هوای غیر عادی است. ما در ایستگاه فضایی بین‌المللی شاهد سوختن مناطق عظیمی در کانادا و کالیفرنیا بودیم.
آب‌وهوای غیرعادی یا رویدادهای آب‌وهوایی شدید(Extreme weather) شامل آب‌وهوای غیرمنتظره، غیرمعمول، شدید یا غیر فصلی آب‌وهوایی است. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تغییرات اقلیمی در حال افزایش تناوب و شدت برخی از رویدادهای شدید آب‌وهوایی است.
پسکه به مکرون گفت: سال به سال، ما در حال ثبت رکورد جدیدی در زمینه رخ دادن پدیده‌هایی مانند آتش سوزی، طوفان و سیل هستیم. من به وضوح تفاوت در نحوه رخ دادن این پدیده‌ها را طی این ماموریت و ماموریت پیشین خود طی چهار یا پنج سال گذشته مشاهده کردم.
نتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شده گرمایش زمین را به عنوان علت اصلی آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب ایالات متحده معرفی کرده است. افزایش چشمگیر کمبود میزان رطوبت هوا طی ۲۰ سال گذشته بر اساس این تحقیق، بیشتر معلول تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین است که عمدتا از فعالیت‌های انسانی ناشی می‌شود.
به گفته کارشناسان اقلیمی، دمای سیاره زمین از دوران پیش از انقلاب صنعتی تاکنون به دلیل انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا از مصرف سوخت‌های فسیلی ناشی می‌شود ۱.۱ درجه سانتیگراد افزایش یافته و بیشتر این گرمایش به ۵۰ سال گذشته مربوط می‌شود.
توماس پسکه در تصاویر زیبایی که به ثبت رسانده برخی از این پدیده‌های جوی  را از منظر فضا نشان داده است. در ادامه تصاویر جذابی هستند که توماس پسکه از این سفر جذاب شش ماهه ثبت کرده است.
برای مطالعه کامل اینجا را کلیک کنید.


پیوندها

لینک های مفید وب


Designed By: shabakeye IT

طراحی و پیاده سازی توسط طرای سایت پردازش پیشرو

کلیه ی حقوق این سایت متعلق به انجمن معلمان فیزیک فارس می باشد،هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع امکان پذیر می باشد

سال 99 سال رشد اقتصادی در ایران اسلامی