به بخش مقالات انجمن فیزیک خوش آمدید

افتتاح موزه سنجش گیلان

رشت ( پانا) - در این موزه 150 اثر تاریخی شامل: انواع وزنه ها، ترازو و پیمانه های برنجی و سفالی در مدرسه ماندگار شهید بهشتی به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، این موزه _ مدرسه در اتاقی به وسعت 40 متر مربع به همت آقای امیر قربانی، دبیر بازنشسته فیزیک و مساعدت آموزش و پرورش استان، میراث فرهنگی و گردشگری، انجمن دانش آموختگان مدرسه ماندگار شهید بهشتی و اداره کل نوسازی مدارس گشایش یافته است. در این موزه انواع ظرف سفالی، وزنه های مختلف، پیمانه، انواع ترازو، درم دینار مربوط به دوره های 600 سال گذشته در جوار مدرسه ماندگار شهید بهشتی به نمایش گذاشته شده است. موزه سنجش گیلان با هدف آموزش واحد کمیت های مختلف و ابزارهای سنتی و متریک گشایش یافته است. در این موزه سنجش ابزارهای اندازه گیری طول، سطح، حجم و وزن در دوره های مختلف تاریخی به نمایش درآمده است.
همچنین واحد وزن های روسی مانند: پوت، نیم پوت، گرونیکا و قپان های فلزی و چوبی و وسایل توزین ابریشم از نوع فلزی و چوبی نیز ارائه شده است.
آموزش بازید کننده ها یکی از اهداف برپایی این موزه _ مدرسه است؛ که از طریق: دیداری (مشاهده ) شنیداری ( گفتگو) و لمس کردن (بساوایی) انجام می شود.


پیوندها

لینک های مفید وب


Designed By: shabakeye IT

طراحی و پیاده سازی توسط طرای سایت پردازش پیشرو

کلیه ی حقوق این سایت متعلق به انجمن معلمان فیزیک فارس می باشد،هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع امکان پذیر می باشد

سال 99 سال رشد اقتصادی در ایران اسلامی